Kategorie

Ostatni na blogu

ostatnie komentarze

Brak komentarzy

popularne tagi

Brak tagów

Ząbkowanie, który gryzak wybrać

Ząbkowanie, który gryzak wybrać

Witajcie!

Często dostaje od Was wiadomości dotyczące gryzaków, pytacie o to który będzie lepszy, czy wybrać miękki gryzak czy gryzak twardy. 

Zacznijmy od tego, że gryzaki dedykowane są dla dzieci od około 3 miesiąca życia, czyli w momencie, kiedy Maluch zaczyna chwytać do rączki przedmioty. Na początek najlepiej sprawdzą się gryzaki lekkie oraz łatwe do łapania przez małe rączki. Na pierwszy gryzak polecam małą Żyrafkę Sophie. Ma ona specjalnie wypustki oraz faktury, które mają masować obolałe dziąsełka. Żyrafka wyposażona jest w dwa wygodne uchwyty więc Maluchowi będzie łatwo ją prowadzić do buzi. Jest przepięknie zapakowana więc szczególnie polecam na prezent. 

Kolejny gryzak, który sprawdzi się w początkowym okresie ząbkowania to Matchstic Monkey. Jak wyżej wspomniana Sophie, również posiada wygodne uchwyty, dzięki którym Maluch bez problemu chwyci zabawkę. Dodatkowo jest to gryzak dentystyczny, w tyle główki małpka została wyposażona w specjalne wypustki, które imitują szczoteczkę do zębów. W ten sposób oswajamy dziecko z nawykiem mycia ząbków. Sprawdzi się ona do mycia pierwszych ząbków, zamiast sylikonowej nakładki na palec. Na główkę małpki możemy nakładać także żel przeciwbólowy, w ten sposób złagodzimy bolesne ząbkowanie równocześnie unikając wkładania swojego palca do małej buźki, co często łączy się z płaczem. 

Pisząc o gryzakach, nie wypadałoby nie wspomnieć o kultowej Żyrafce Sophie. To właśnie ten gryzak uchodzi za najbardziej lubiany przez dzieci. Gryzak zaprojektowany jest tak, by pomagał na każdym etapie ząbkowania. Nogi i kopytka to gryzak twardy, te elementy są najczęściej gryzione w początkowej fazie ząbkowania, gdy ząbków jeszcze nie widać, a dziąsła są rozpulchnione. Długa szyja Żyrafki to elementy miękkie, które najczęściej testowane są przez Maluchy, gdy pierwsze ząbki się już pojawiły. Gryzak wyposażony jest także w piszczałkę, która na pewno rozbawi każde dziecko. 

Kolejne rozwiązanie dla ząbkującego Maluszka to małe gryzaki marki Lullalove. Dostępne są w wersji kauczukowej, czerwonej z wizerunkiem popularnego MRB oraz drewnianej z uniwersalną zawieszką. Ten pierwszy to gryzak bardzo miękki, więc sprawdzi się, gdy Maluszek ma już pierwsze, malutkie ząbki i chce je przetestować. Jest on dostępny w intensywnym kolorze czerwonym więc zauważycie, że dziecko, będzie sięgać po niego bardzo często - przecież Maluszki uwielbiają kontrasty! Drugi, drewniany gryzak jest bardzo twardy. Mimo tego, że wykonany z drewna jest bardzo lekki. Drewniane gryzaki to bardzo ekologiczne rozwiązanie, a co najważniejsze bezpieczne dla dziecka. Do gryzaka dołączona jest zawieszka, dzięki niej będzie to niezawodna zabawka w wózku, nie musimy obawiać się o zgubienie. W Naszym asortymencie posiadamy także gryzak drewniany marki Black&White - przepięknie zapakowany na prezent. 

Nasza następna propozycja dla ząbkującego Malucha to nowość na polski rynku - gryzaczki smakowe Rosa & Bo. Zajączek o posmaku mięty oraz babuszka o smaku różanym złagodzą i ukoją rozpulchnione dziąsła. Kształt gryzaków jest tak zaprojektowany by zaciekawić i zachęcić Maluszka do zabawy. Gryzaki wykonane są z miękkiego sylikonu, który jest w 100% bezpieczny dla najmłodszych. 

Drodzy rodzice, mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam podjąć decyzje, który gryzak wybrać dla swojego dziecka. Oby ząbkowanie minęło szybko i bezboleśnie dla Waszego Maluszka. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało piszcie do Nas.

Pozdrawiam

Asia 

0 Komentarz